ניתוחים בריאטריים ("קיצורי קיבה", "שרוול", "מעקף ומיני מעקף קיבה/תריסריון"…) נהיים נפוצים יותר ויותר על רקע היותם פתרון ממשי למגיפת ההשמנה המשתוללת בקרב האנושות.

השיקולים לבצע או לא לבצע מביאים בחשבון את מצב הבריאות הכללי, היסטוריית ניסיונות קודמים לירידה במשקל וקריטריונים רבים נוספים.

כחלק מניסיון למנוע מצבים של ניתוח מטופלים שאינם "מוכנים" לניתוח, מתקיימת וועדה בכל מוסד שבו מבוצעים ניתוחים שתפקידה לדון בהיבטים השונים של הניתוח באופן פרטני עבור כל מועמד.

מטבע הדברים, אחת מאבני הדרך שמועמדים לניתוחים בריאטריים עוברים בדרך לוועדה היא מרפאת הדיאטה, למס' פגישות עם דיאטן/דיאטנית.

לאחרונה, וועדות בריאטריות דורשות סדרת מפגשים (6 מפגשים) עם דיאטן/דיאטנית כאשר בסופן יש להציג מכתב המפרט את תהליך ההכנה לניתוח.

סדרת מפגשים מסוג זה, במסגרת קופות החולים, עשוייה לארוך כ-3 חודשים (כאשר הכל מסתדר על הצד הטוב ביותר), וגוזלת זמן רב על עניינים לוגיסטיים (המתנה לתורים, המתנה בתורים, נסיעות, חנייה וכו').

מרפאת גו דיאט מציעה סדרה של 6 מפגשי הכנה לניתוח הבריאטרי באמצעות שיחות וידאו אשר בסופן יימסר דו"ח מפורט לוועדה הבריאטרית. זוהי הדרך המהירה והנוחה ביותר לצלוח את התהליך המתיש לקראת הוועדה הבריאטרית.

למען הסר ספק, אין הכוונה לטעון שהדרישה לבצע 6 מפגשים הינה מיותרת, ההיפך הוא הנכון, יש חשיבות רבה להגיע מוכנים ככל שניתן לניתוח אך אין זה אומר שעלייך לבזבז זמן ומאבים מיותרים.

לפרטים ניתן ליצור קשר